Przejście na emeryturę wcale nie musi być smutnym końcem życiowej wędrówki. Dzięki stale nowo powstającym inicjatywom społecznym, emeryci mają szansę na wykorzystanie swojego doświadczenia i decydowania o stanie otaczającej ich rzeczywistości.

Aktywizacja osób starszych ma na celu włączenie ich do życia publicznego. Zarówno oni jak społeczeństwo wiele zyskuje. Życiowa mądrość i lata doświadczenia są cennymi wartościami, z których może korzystać młodsze społeczeństwo.

Emeryci aktywnie udzielający się w działalnościach lokalnych, łatwiej znoszą piętno osamotnienia. Kluby seniora niwelują poczucie izolacji i osamotnienia. Możliwość zacieśniania więzi z rówieśnikami, wymiana doświadczeń, czy nauka nowych umiejętności wpływa na zachowanie dobrostanu psychicznego i poczucie sensu życia.

Niezależnie od miejsca zamieszkania, seniorzy mogą korzystać z różnego rodzaju rozrywek, wydarzeń artystycznych, czy organizowanych dla nich kursów. Musimy o tym pamiętać, że jest to szczególnie ważna część naszego społeczeństwa, o którą musimy zadbać. Ciężko pracowali na swój zasłużony wypoczynek.

Jeżeli nasza strona Cię zaciekawiła i chciałbyś z nami współpracować, prosimy o kontakt za pośrednictwem poniższego formularza.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Emeryturki

 

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości